Dlaczego warto zdobywać wiedzę o inwestowaniu

Jak doskonale wiadomo, inwestowanie jest doskonały sposobem na pomnażanie swojego kapitału. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to takie łatwe, jak wielu osobom się wydaje.

Bardzo często początkujący traderzy i inwestorzy, po osiągnięciu pierwszych sukcesów, osiadają na laurach, przestają edukować się w tym zakresie, a w konsekwencji się nie rozwijają. Następnie fortuna się od nich odwraca i zaczynają ponosić straty. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nie zdobyli odpowiedniej wiedzy o inwestowaniu.

Znaczenie wiedzy w inwestowaniu

Zacznijmy od tego, iż zawsze warto inwestować swój czas i pieniądze w rozwój i edukację. To zagadnienie nie dotyczy tylko inwestowania, jednak jeśli takie działania doprowadzą do pomnożenia naszych zysków, jest to z pewnością najlepsza inwestycja z możliwych.

Należy również pamiętać, iż rynek kapitałowy cały czas dynamicznie się zmienia. Może więc zdarzyć się taka sytuacja, iż wiedza zaczerpnięta lata temu w pewnym stopniu straciła na aktualności i obecnie możemy poznać wiele nowych skutecznych metod, które okażą się doskonałym uzupełnieniem naszej strategii.

Co więcej, warto śledzić bieżące trendy. Każdego roku pojawiają nowe instrumenty inwestycyjne i ich pochodne, które mogą zapewnić satysfakcjonujący zysk oraz odznaczać się odpowiednią specyfiką dla nas.

Wielu inwestorów ponosi również straty dlatego, że bagatelizuje pewne ponadczasowe kwestie dotyczące inwestowania. Mowa tu choćby o zarządzaniu kapitałem czy psychologii inwestowania.

Często uważa się, że te zagadnienia są oczywiste, a następnie niektórzy się do nich nie stosują. Podobnie wygląda sprawa z overtradingiem. A przecież lepiej zdobyć tę wiedzę, zapoznając się z doświadczeniami prawdziwych ekspertów z tej dziedziny, niż w wypadku samodzielnego poniesienia dotkliwych strat, prawda?

Bez odpowiedniego wyedukowania, inwestowanie jest jedynie grą, o której powodzeniu decyduje tylko szczęście. Jednak, gdy zrozumiemy jakimi prawami rządzą się rynki finansowe, będziemy mogli podejmować logiczne decyzje. Na zyskowną transakcję składa się szereg elementów, lecz mimo wszystko kluczowa jest właśnie wiedza z tego zakresu.

Gdzie można czerpać wiedzę o inwestowaniu?

Wbrew pozorom mamy obecnie naprawdę szeroki wybór możliwości. Wiedzę o inwestowaniu możemy pozyskiwać z profesjonalnych książek wydanych przez ekspertów, profesjonalnych blogów, portali czy nawet kanałów na YouTube dotyczących inwestowania.

Oczywiście zyskowne inwestowanie jest ściśle związane z nieustannym trzymaniem ręki na pulsie i gromadzeniem aktualnych informacji na temat danego rynku i gospodarki. Dlatego, jak zostało wcześniej wspomniane, nie wolno osiadać na laurach.

Dodatkowym, niezwykle interesującym i wydajnym sposobem zdobywania wiedzy o inwestowaniu są wykłady, prelekcje, konferencje czy wszelkiego rodzaju eventy, gdzie w rzeczywistości możemy spotkać profesjonalnych traderów oraz ekspertów i posłuchać na żywo jaką wiedzę pragną przekazać.

Poprzez realne uczestniczenie w takim wydarzeniu, możemy wyciągnąć z niego znacznie więcej użytecznych informacji, poznać osoby, które osiągnęły w tej branży sukces, ogólnie nasze zaangażowanie w takich sytuacjach jest na zupełnie innym poziomie. Dlatego zawsze, gdy tylko mamy taką możliwość, warto z niej korzystać. Co więcej, już 18-19 września 2020 pojawi się doskonała okazja do pogłębienia wiedzy w taki sposób. Tym razem jednak online, więc każdy zainteresowany będzie mógł w niej uczestniczyć

Konferencja ABC Inwestowania

ABC Inwestowania

W dniach 18-19 września odbędzie się konferencja online ABC Inwestowania. Jej celem jest otwarcie drzwi dla wszystkich do edukacji na temat rynków finansowych i pomoc w wejściu w świat inwestycji XXI wieku.

Jeśli chcesz zająć się inwestowaniem, lecz czujesz, że Twoja wiedza na ten temat jest niewystarczająca, to właściwe miejsce dla Ciebie. Konferencja będzie składać się z kilkunastu prelekcji z inwestorami i ekspertami rynkowymi oraz gali rozdania nagród Invest Cuffs 2020.

Poruszone zostaną tematy akcji notowanych na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, rynku NewConnect, kryptowalut, Forex czy globalnych indeksów.

Prelegentami będą dobrze znane osoby z branży finansowej, takie jak:

 • Trader 21 – założyciel bloga Independent Trader
 • Michał Stanek – prezes zarządu QValue S.A.
 • Piotr Karbowski – prezes zarządu CreativeForge Games S.A.
 • Mike Satoshi – entuzjasta technologii blockchain i kryptowalut
 • Bartosz Graś – adwokat, wspólnik w Kancelarii Kijewski Graś
 • Albert „Longterm” Rokicki – założyciel Longterm.pl
 • Marek Parzyński – prezes i współzałożyciel BC&Law oraz Games Incubator
 • Karol Wenus – adwokat, wspólnik w kancelarii WLZ
 • Marcin Tuszkiewicz – współzałożyciel Squaber i Investio
 • Jacek Lempart – programista i inwestor
 • Mateusz Wcześniak – prezes zarządu Movie Games S.A.
 • Marcin Wenus – prezes Fundacji Invest Cuffs i założyciel Comparic

Szczegóły i harmonogram konferencji online ABC Inwestowania dostępne są na dedykowanej stronie. Już teraz dołącz do konferencji online, rejestrując się na tej stronie.